ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2964369
*
nr 296 4369
Spegel
+Konsoll med Marmorskiva Nyrokoko H.240
Utrop:
3.500 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 08:31:35
1
3.500 kr
26/1 10:39:36
2
3.100 kr
26/1 10:39:55
2
3.200 kr
26/1 10:40:14
2
3.500 kr
26/1 10:46:42
2
4.000 kr
26/1 13:55:28
1
4.000 kr
26/1 13:55:53
1
4.100 kr
26/1 14:06:54
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 296 4369
Spegel
+Konsoll med Marmorskiva Nyrokoko H.240
| Utrop: | 3.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/1 08:31:35 | 1 | 3.500 kr |
| 26/1 10:39:36 | 2 | 3.100 kr |
| 26/1 10:39:55 | 2 | 3.200 kr |
| 26/1 10:40:14 | 2 | 3.500 kr |
| 26/1 10:46:42 | 2 | 4.000 kr |
| 26/1 13:55:28 | 1 | 4.000 kr |
| 26/1 13:55:53 | 1 | 4.100 kr |
| 26/1 14:06:54 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



